Sitenin genel kullanım şartları, bununla ilgili genel kurallar ve yasal sorumluluklar

Aşağıda belirtilen şartlar, kurallar ve yasal sorumlulukları içeren Kullanıcı Sözleşmesi’nin mobilyacaddesi.com kullanılmadan önce okunması tavsiye edilir. Belirtilen şartların sizin için uygun olmaması halinde lütfen mobilyacaddesi.com sitesini kullanmayınız. Siteyi kullanarak ve kişisel bilgilerinizin yer alacağı formu doldurarak bu sayfalarda yazılı şartları kabul etmiş sayılmaktasınız.

1. Kullanım ve Güvenlik Kuralları

mobilyacaddesi.com tüm üyelerine açıktır. Site üzerinde verilen hizmetler aksi belirtilmedikçe, ücretsizdir. Aşağıda ki yazılı durumlarda, site yönetimi üyenin site kullanımını engelleyebilir. Aşağıdaki girişimlere karışan kişi veya kişiler hakkında kanuni haklarını saklı tutar:

1.1: Yanlış, düzensiz, eksik ve yanıltıcı bilgiler; genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeler ve T.C. yasalarıyla ters düşen bilgilerin kaydedilmesi

1.2: Site içeriğinin izinsiz olarak kısmen veya tümüyle kopyalanması

1.3: Kullanıcılara verilen ya da kendi belirledikleri kullanıcı bilgileri kullanım haklarının, üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılılmamalıdır. (bu bilgilerin kullanıcı dışındaki kişiler tarafından kullanılmasından) kaynaklanacak her türlü zarardan doğrudan Kullanıcı sorumludur.  Aynı şekilde Kullanıcı, Internet ortamında. Bir başkasına ait IP adresi. Elektronik posta adresi. Kullanıcı adı gibi kişisel bilgileri kullanamayacaktır. Diğer kullanıcıların özel bilgilerine de izinsiz olarak ulaşamaz veya bunları kullanamaz. Kullanıcı bu şekilde bir kullanımdan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülüğü kabul etmiş sayılmaktadır.

1.4: Sitenin güvenliğini tehdit edecek. Sitenin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanılması, faaliyetlerin yapılması, yapılmaya çalışılması ve bilgilerin alınması, silinmesi, değiştirilmesi

2. Sorumluluklar

2.1: mobilyacaddesi.com adresini ziyaret eden kullanıcılar. Bilgileri (ziyaret süresi, zamanı, görüntülenen sayfalar) onlara daha iyi hizmet edebilmek amacı ile takip edilmektedir. Bu bilgiler, gizlilik şartlarına bağlı kalınarak, içeriği genişletmek ve iyileştirmek amacı ile reklam vb. konularda işbirliği yaptığımız firmalarla paylaşılmaktadır. Buradaki amaç, sitenin kullanıcılarına sunduğu deneyimi geliştirmek ve mobilyacaddesi.com’u geliştirmektir.

2.2: mobilyacaddesi.com kullanıcısı. Kayıt için gerekli olan bölümleri doldurup elektronik posta adresini onayladıktan sonra işbu sözleşmede belirtilen şartlara uymak zorundadır. Elektronik posta adresini ve şifresini girerek mobilyacaddesi.com sitesini kullanmaya başlayabilir.

2.3: Kullanıcı, mobilyacaddesi.com sitesi ve hizmetlerinden yararlanırken. Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması. İlgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler. Borçlar Yasası, diğer ilgili mevzuat hükümleri ile mobilyacaddesi.com’un hizmetlerine ilişkin olarak yayımlayacağı her türlü duyuru ve bildirimlere uymayı kabul eder. Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk Kullanıcıya aittir.

2. Sorumluluklar

2.4: Kullanıcının işbu sözleşmede belirtilen yükümlülüklere veya mobilyacaddesi.com sitesinde bildirilen genel kurallara uymamasının tespiti halinde. Kullanıcının mobilyacaddesi.com’dan yararlanması mobilyacaddesi.com tarafından süreli veya süresiz olarak engellenebilir ve/veya hesabı kapatılabilir.

2.5: Kullanıcı, diğer kullanıcıların ve ziyaretçilerin mobilyacaddesi.com’u kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz. Sunucuları ya da veritabanlarını otomatik programlar yükleyip zorlayamaz/kilitleyemez. Hile girişimlerinde bulunamaz. Bulunması halinde üyeliğinin sonlandırılacağını ve durumdan doğabilecek her türlü hukuki, cezai sorumluluğu kabul eder.

2.6: Kullanıcı , mobilyacaddesi.com’dan kopyalanmış. Yazıcı ile yazdırılmış hiçbir materyal üzerinden Telif Hakkı, Ticari Marka ve her türlü Fikir. Sanat Eserleri Kanunu kapsamı notlarını silemez.

2.7: Üyelik iptali ve hesap silme işlemi, kullanıcı tarafından mobilyacaddesi.com üzerinden yapılabilir. Üyeliğini bitiren kullanıcının siteye giriş yetkisi iptal edilecektir. Üyeliğini iptal eden kişi bu işlemin geri dönüşü olmadığını kabul eder.

2.8: Site kullanıcılarının birbirleri ya da üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kişilerin sorumluluğundadır.

2.9: Sitenin belirli yerlerinde o bölüme özel farklı kurallar ve yükümlülükler belirtilebilir. Bu bölümleri kullanan kişi ve kuruluşlar peşinen belirtilen bu kuralları kabul etmiş sayılır.

2.10: Kullanıcılarımızın kişisel bilgilerini korumak için aldığımız önlemler ve bu konudaki genel politikamızı okumak için, lütfen “Gizlilik Politikası” bölümünü okuyunuz.

2.11:Kullanıcı site üzerinden yapacağı alışverişlerde kullanacağı ödeme bilgilerinin (kredi kartı, GSM numarası bilgileri v.b.) doğru olduğunu. Bunlardan kaynaklanan hukuki ve cezai sorumlulukların kendisine ait olduğunu kabul ve taahüt eder.

3. Tebligat Adresleri

3.1: mobilyacaddesi.com sitesi kullanıcılarından peşinen posta adreslerini istememektedir. Ancak kullanıcının mobilyacaddesi.com’a bildirdiği elektronik posta adresi, bu sözleşme ile ilgili olarak yapılacaktır. Her türlü bildirim için yasal adresin isteneceği elektronik posta olarak kabul edilir.

3.2: Taraflar, mevcut elektronik postalarındaki değişiklikleri yazılı olarak diğer tarafa 3 (üç) gün içinde bildirmelidir. Eski elektronik postalara yapılacak isteklerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler.

3.3: Yine www.mobilyacaddesi.com kullanıcının kayıtlı elektronik posta adresini kullanarak. Yapacağı her türlü bildirimin elektronik postanın mobilyacaddesi.com tarafından yollanmasından 1 (bir) gün sonra kullanıcıya ulaştığı kabul edilecektir. Kullanıcı, bu katılım sözleşmesinde yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini. Kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını beyan, kabul ve taahhüt eder.